Siyah Nokta

En İyi Siyah Nokta Maskesi
Kasım 3, 2018
Siyah Nokta Nasıl Geçer
Kasım 4, 2018

SİYAH NOKTA

Yüzün çeşitli yerlerinde çıkan siyah noktalar çok hoşlanılan bir durum değildir. Özellikle ergenlik döneminde çıkmaya başlayan siyah nokta ve sivilceler kadın ve erkekler için can sıkıcı bir durumdur. Genelde yüzün burun kısmında çıkan siyah noktalar görüntü acısından çok rahatsız edicidir. Kusursuz bir görünüme sahip olmak isteyen kadın erkek her birey siyah noktalardan şikayet eder ve kurtulmak için bir çok yöntem denenir.

SİYAH NOKTA NEDİR?

Cildin alt katmanındaki yağ bezlerinin deri üstünde normalden fazla yağ salgılaması ve yüzdeki kir ile birleşmesi sonucu gözeneklerin tıkanmasıyla siyah nokta oluşur. Siyah nokta bir cilt problemdir! Önlemi alınmaz ise zamanla daha da çoğalarak yaygınlaşır ve sivilceye dönüşebilir. Cildin sağlıksız ve kötü görünmesine neden olur.

Siyah nokta oluşmasının en önemli sebebi aşırı yağlanmadır.

Siyah noktalar genelde ergenlik döneminde, aşırı güneşe maruz kalındığında, hormon değişikliklerinde, kozmetik ürünlerin cilt gözeneklerini tıkamasıyla oluşur. Özellikler cildi yağlı olan kişilerin cilt temizliğine ve bakımına dikkat etmeleri gerekir.

SİYAH NOKTA OLUŞUMU NASIL ENGELLENİR

  • Makyaj ile kesinlikle uyumayın ki cildiniz nefes alsın .
  • Aşırı yağlı yiyeceklerden uzak durun.
  • Düzenli siyah maske veya benzeri ürünler kullanarak cildinize bakım yapın.
  • Güneşte uzun süre kalmayın yada güneş kremi kullanın.
  • Yüzünüzü her gün ılık su ile yıkayıp günlük cilt temizliği yaparak kir ve fazla yağı ortadan kaldırabilirsiniz.

SİYAH NOKTA NASIL TEMİZLENİR?

Siyah noktaları tırnakla sıkarak temizlemeye çalışmak kan dolaşımını etkilediği için doğru bir yöntem değildir. Cildin deforme olmasına ve yara oluşmasına neden olur. İllaki sıkarak temizlemek istiyorsanız kliniğe giderek steril ortamda ve uzman bir kişinin yapması uygun olur. Kliniğe gitmeden evde bu sorunu çözmek istiyorsanız yüzünüze buhar tutarak gözeneklerin açılmasına yardımcı olabilirsiniz. Bir kabın içerisine kaynamış suyu koyun ve üzerine eğilerek başınızı havlu ile kapatın. Ne kadar uzun süre buhar ile temas ederseniz sonuçta o kadar iyi olur. Daha sonra temizleme aparatı veya enjektör kullanarak siyah noktaları en aza indirebilirsiniz.

Kliniğe gitmeden siyah noktalardan tamamen kurtulmak mümkün mü? Evet evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bitkisel maskeleri kullanarak siyah noktalardan tamamen kurtulabilirsiniz. Maske seçerken mutlaka kullanıcı yorumlarını okumalı ve ona göre seçim yapmalısınız.

Bunlara ek olarak, evde siyah nokta temizlemek için kullanabileceğiniz en etkili ürün Dephyto siyah maskedir. Dephyto siyah maske ile evde dakikalar içerisinde siyah noktalardan kurtularak, daha sıkı ve pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız. Dephyto siyah maske sizi sadece siyah noktalarınızdan kurtarmaz, kırışıklıklarınızı, cilt lekelerinizi de yok eder.

Dephyto siyah maske ürününü sipariş vermek için http://www.siyahmaske.com/ ya da http://endogal.com/ adresine tıklayabilir, kapıda ödeme ya da online ödeme yolları ile satın alabilirsiniz.

Cildinize iyi bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir