Siyah Nokta Nasıl Geçer

Siyah Nokta
Kasım 4, 2018
Siyah Maske
Kasım 6, 2018

Siyah Nokta Nasıl Geçer

Merhaba, bu yazımızda kadın – erkek bir çok kişinin başına bela olan, özellikle de yağlı cilde sahip kişilerin çok daha fazla karşılaştığı bir sorun olan siyah noktaların nasıl yok edileceği ile ilgili bilgiler vererek, siyah nokta nasıl geçer sorusunu cevaplamaya çalışacağım.

Başka bir blog yazımda siyah nokta için krem ya da maske tavsiye etmiştim. Okumadıysanız o yazıyı da okumanızı tavsiye ederim.

Lekesiz, sivilcesiz ve siyah noktalarından arınmış bir cilde kim sahip olmak istemez ki?

Öncelikle siyah noktaların neden oluştuğu ve oluşmaması için gerekenlerden bahsedelim. Çünkü aşamalar halinde devam eden bir cilt sorunu halini alabilmekte. Biz Dephyto siyah maske üreticisi olarak, Natrumin laboratuvarlarında uzun yıllardan bu yana siyah noktalar üzerine çalışmalar yaparak bu konular üzerine ciddi bilgi ve birikim elde ettik. Bunları sizlerle paylaşarak fayda sağlamaya çalışmaktayız.

İlk olarak bilmeniz gereken, siyah nokta oluşumuna yağlı ciltlerin daha yatkın olduğudur. Yağlı bir cilde sahipseniz, yüzünüzde yağlanma, daha sonra siyah nokta ve sivilce oluşumları olarak devam eden bir süreç başlar. Yüzünüzdeki sivilceler, sıkıldığı ya da kuruduğunda ise leke olarak kalıcı hale gelirler. Bu aşamaya hiç girmemek, çıkan siyah nokta ve sivilceleri yok etmekten daha kolay olabilir.

İşte bu süreçlerden önce yapmanız gerekenler;

  • Öncelikle yeme – içme alışkanlıklarınızı gözden geçirin,
  • Aşırı şekerli ve yağlı yiyecek ve içeceklerden uzak durun,
  • Sigara ve alkol tüketimine dikkat edin,
  • Güneş ışığına çok fazla maruz kalmamaya çalışın,
  • Haftada bir yüzünüze buhar banyosu yaptırmaya özen gösterin,
  • Yüzünüzü daima temiz tutun.

Yukarıdaki konulara özen gösterdiğinizde, vücudunuzdaki yağ oranı azalacak, haliyle bu durum yüzünüze de yansıyacaktır.

Peki siyah noktalar için ne yapmalı?

Cilt tipinize göre düzenli olarak evde yapabileceğiniz yöntemler ile siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz. Biz, Dephyto siyah maske ana üreticisi olarak, cildiniz için en faydalı bileşenler içeren, polifenol zengini yıkanabilir siyah maske ürününü tavsiye ediyoruz.

Dephyto siyah maske ürününü https://www.siyahmaske.com/ adresinden ya da https://endogal.com/ adresinden güvenle satın alabilir, güzellik merkezlerinde saatlerce beklemeden, tonlarca para harcamadan kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Bu yazımızda siyah nokta nasıl geçer sorusuna cevap vermeye çalıştık, umarız faydalı olur. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, cildinize iyi bakın..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir