NEDEN DEPHYTO YIKANABİLİR SİYAH MASKE

Neden siyah Maske?

Siyah Maske nin İçeriğinde zengin doğal polifenoller, çinko, molibden, kalsiyum, potasyum mineralleri ve suda çözünen vitaminler mevcuttur..Ekonomiktir ve kullanımı pratiktir. Güzellik merkezlerinde saatlerce beklemeden evinizde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Dermatolog Dr. Füsun Töre

Gözlemlediğim kadarıyla, doğal ürünler tercih ediliyor. Bilinen en eski doğal tedavi yöntemlerinden olan fitoterapinin cilt ve saç sorunları üzerinde tercih edilmesinin ana nedeni nedir?

Bunun ana nedeni doğal tıbbın genelde büyüyen bir hızla insanların tercih ettiği tedavi yöntemi olmasıdır. Az gelişmiş ülkelerde yaygınlığı ve ekonomik oluşunun yanı sıra, refah düzeyi yüksek olan ülkelerde modern tıbba alternatif olması ve modern tıbbın bir çok konuda sağlık problemlerini çözemeyişi, aksine hastalıkları kronikleştirmesi nedeniyle de birçok hasta bilinçli olarak fitoterapiye başvuruyor. Dünya da alternatif olarak gelişen fitoterapik yaklaşımlar hızla büyümekte ve bu alanda yapılan araştırma ve geliştirme faaliyetleri sayesinde bilimsel altyapıya kavuşmaktadır. Zira Avrupa ve ABD  de bu alanda  modern tıp doktorları (hatta başhekimler bile) kendi hastalıklarının tedavisi için doğal tıp uzmanlarına geliyor .

Neden Dephyto Siyah Maske?

Siyah Maske nin İçeriğinde zengin doğal polifenoller, çinko, molibden, kalsiyum, potasyum mineralleri ve suda çözünen vitaminler mevcuttur..Ekonomiktir ve kullanımı pratiktir. Güzellik merkezlerinde saatlerce beklemeden evinizde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Bunun ana nedeni doğal tıbbın genelde büyüyen bir hızla insanların tercih ettiği tedavi yöntemi olmasıdır. Az gelişmiş ülkelerde yaygınlığı ve ekonomik oluşunun yanı sıra, refah düzeyi yüksek olan ülkelerde modern tıbba alternatif olması ve modern tıbbın bir çok konuda sağlık problemlerini çözemeyişi, aksine hastalıkları kronikleştirmesi nedeniyle de birçok hasta bilinçli olarak fitoterapiye başvuruyor. Dünya da alternatif olarak gelişen fitoterapik yaklaşımlar hızla büyümekte ve bu alanda yapılan araştırma ve geliştirme faaliyetleri sayesinde bilimsel altyapıya kavuşmaktadır. Zira Avrupa ve ABD de bu alanda modern tıp doktorları (hatta başhekimler bile) kendi hastalıklarının tedavisi için doğal tıp uzmanlarına geliyor .

Kişilerin pratik olarak, ciltlerinin temizliğini sağlayabilecekleri doğal önerileriniz var mı?

20’li yaşlarda cildiniz parlaktır. Siyah noktalar ve sivilceler gençlerin en büyük belasıdır. 30’lu yaşlarda ise alkol, nikotin ve uykusuzluk cildi mahveder. 40’lı yaşlara gelince özel gece kremleri kullanmak cilde iyi gelir. İşte her yaşta cilde ayrı özen gösterilmesi gerekir. Ayrıca özel bakım ve temel bir cilt temizliği için haftada bir kez çeşitli maskeler uygulamak gerekiyor. Bu maskenin doğadan elde edilmiş bitkisel kürlerden olmasını tavsiye ediyoruz ve biz buna polifenol maskesi olarak adlandırabiliriz.

Polifenol dediniz. Polifenol doğal bir ürün müdür? Ne işe yarar?

Polifenoller doğada, narda, üzüm suyunda, kakaoda yüksek oranda bulunur. Yer yüzünde bulunan bütün bitkilerde mevcuttur. Ayrıca bu bitkilerin özlerinin toprağa karıştığı yerlerde de yüksek oranda bulunur.

Polifenollerin bilinen beş tıbbi yararı bulunmaktadır. İlki, antioksidan özelliğidir. Yani çevresel kirlikten oluşan oksidatif hasarı onarır. Özellikle sigara içen, hava kirliliği yoğun bölgelerde yaşayan kişilerin antioksidanlardan bol ölçüde yararlanması gerekir.

Polifenoller, ödem ve yarayı, yani hasarlı dokuyu onarmaya yardım eder. Anti-enflamatuar özelliği vardır. Ağrılı şişlikleri sakinleştirici ve ödem giderici özelliği vardır.
Kolajen dokuyu stimule eder, uyarır. Bu yüzden yüzdeki sarkmaları engeller; anti-aging özelliği mevcuttur.
Anti-mikrobiyaldir, bakterileri uzaklaştırır ve yok eder. Akne tedavisinde, iltihaplı aknelerin iyileşmesini destekler.
Polifenollerin cilt üzerindeki etkilerinden detaylı olarak bahsedebilirmisiniz?

Polifenol maske uygulaması cilt için önemli olan mineralleri geri getirmeyi ve erken yaşlanma ile kırışıklıklarla mücadelede yardımcı olmayı amaçlanmaktadır. Kronik deri bozukluklarını azaltmada yardımcı olmaktadır. Çamur iz elementi olan bakır, silika, molibden ve çinko gibi mineraller sayesinde cilde faydalı etkileri vardır. Cildin elastikiyetini arttırmaktadır. Cildin doğal renk tonunu bulmasına yardımcı olmaktadır. Bağ dokusunu güçlendirmektedir. Ayrıca, selüliti dağıtıcı bir etkiye sahip olduğu düşünülmektedir. Hasarlaşan yüzey üzerine uygulandığı zaman iltihap ve ağrının etkisini azaltmaktadır. Bu maske bilinen en iyi temizleyicidir. Zira kan dolaşımını arttırdığından dolayı toksinleri sistemden uzaklaştırmaktadır.

Maske uygulanması boyunca;

Dokular ve hücreler, büyük miktarda oksijen ve besleyici ile desteklenmektedir.

Metabolik işlemler uyarılmakta ve zararlı maddeler vücuttan atılmaktadır.

Hormonsal hareket ve bağışıklık sistemi aktif hale getirilmektedir.

Peki polifenollerin önemli başlıca faydaları nelerdir?

Maske olarak kullanıldığında içeriğindeki soğuk nem cildin gözeneklerini serbest bırakır, kanı yüzeye çeker.

Akneyi önler ve onarır.

Uygun deri pH’ını sağlar.

İçindeki hümik asit nedeni ile doğal hormon dengesini sağlar.

Yıpranmış üst deriye ovma etkisi ile yüzeyin pul pul dökülmesini sağlayarak pürüzsüz ve genç bir deri hazırlar.

İltihap gidericidir.

Yaşlılık görünümünü giderir (anti-aging).

Sağlıklı cildi yeniler.

Cilt yüzeyindeki zehirli maddeleri yok eder (detoks yapar).

Cildin normal rengini sağlar (toning).

Cildin daha hafif hissedilmesini sağlar.

Temizleme özelliği, ölü hücreleri yeniler, cildi sıkılaştırır.

Bu polifenollerin herhangi bir yan etkisi varmıdır?

Bu soru için özellikle teşekkür ederim. Polifenoller ilaç olmadıkları ve doğal oldukları için herhangi bir yan etkileri yoktur.

Siyah Maske Hakkında Siyah Lekeler için Kesin Çözüm