ETKİLERİ

Siyah Maske Nasıl Etki Eder ?

Siyah Maske yüzünüzdeki doku ve hücreleri zengin biomineral içeriğiyle besler uygun deri görünümüne kavuşmanıza yardımcı olur.

Üst deri üzerinde peeling etkisi yapar. Siyah nokta, sivilce ve leke gibi oluşumları engellemeye yardımcı olur. İçeriğindeki zengin polifenol özütü sayesinde kırışıklıkların azalmasını destekler ,yaşlılık görünümünüzü azaltır. Cilt dokusuna zararlı olan maddeleri ciltten uzaklaştırarak yüzünüze genç ve parlak bir görünüm kazandırmaya destek verir.

Cilt bakımında polifenollerin; kollajen sentezini uyarması ile hasarlı dokunun onarılarak cildin yenilenmesi, sonuç olarak da siyah nokta, sivilce, kırışıklık gibi cilt sorunlarının daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde bakımı sağlanmaktadır. Mineral bakımından çok zengin olan maske, cildi toksinlerden, kirden ve yağ fazlasından arıdırır.

Cildi sıkılaştırıp, gözeneklerin görünümünü minimize eder. Ferahlamış, canlanmış yeni bir cilt görünümünü ortaya çıkarmak için cildi toksinlerden arındırma ve kirlerden temizleme yeteneğiyle bilinen mineral yönünden zengin binlerce yıldır toprağın altında bekleyen doğal polifenoller içermektedir.

Derinlemesine nüfuz eden arındırıcı etkisi gözeneklerdeki fazla sebumu giderir, ölü hücrelerden arındırarak cildinizi pürüzsüz ve taze bir hale getirmeye yardımcı olur. Oksijen alımını arttırıp ciltte hapsolan sıvıları dışarı atarak cildi yatıştırmaya destek verir.

Cildi uyarıp hücre yenilenmesini hızlandırmaya, iltihapları önlemeye fayda sağlar.

Güneş ışınlarının taşıdığı ultraviyole ışınlarının cilt üzerindeki olumsuz etkileri düşünüldüğünde hücre içi metabolizma bozulur, daha az kan taşınır,ter ve yağ bezlerinin fonksiyonları bozulur ,kollajen yapımı azalır, var olan kollajen lifleri kalınlaşır,damarların duvarlarındaki kollajen liflerde özelliklerini kaybettiklerinden (özellikle göz çevresi ve damarların daha yüzeyde olduğu bölgelerde) damar duvarlarından dışarı kan serumu çıkmakta ve süngersi yapıdaki bölgelerde, torbalaşmalara ve kırışıklıklara sebep olmaktadır.

Dephyto Siyah Maske kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcı olduğundan, cildin ihtiyaç duyduğu besleyici maddelerinde dokulara kazandırılmasına destek verir. İtalya Chelab laboratuarlarında yapılan dermatolojik testler sonucunda ilk 30 dk ve 24 saat uygulamalarında cilt üzerinde herhangi bir hasar verdiğine rastlanmamıştır. Zengin çinko, magnezyum, selenyum, molibden, potasyum vs içeriği sayesinde cildin pürüzsüzleşmesini, aknenin ve siyah noktaların giderilmesine destek verir.

Magnezyum sayesinde cildin erken yaşlanmasına neden olan serbest radikallerin cilt yüzeyinden uzaklaştırılması ve vitaminlerin özellikle C Vitamininin cilt üzerindeki yayılımını arttırır. Selenyum minerali vücuttaki dokuların oksidasyona uğramasını engeller. Erken yaşlanmanın önlenmesi konusunda da önemli etkileri vardır. Sigara, alkol gibi etmenlerin zararını indirger.